DFME - maszyny elektryczne lepsze niż inne

DFME konstruuje i produkuje maszyny elektryczne średniej i dużej mocy - generatory i silniki. Poprzez skoncentrowanie się na wybranym segmencie rynku udało nam się wyspecjalizować w produkcji i serwisie maszyn średniej i dużej mocy.

Generatory i silniki naszej produkcji są jednymi z najlepszych na świecie w swoim zakresie, co potwierdza stale rosnące zapotrzebowanie na nasze produkty i usługi, międzynarodowa baza klientów, liderów w swoich obszarach działania, oraz rozpoznawalna marka.

Zakres produkcji i serwisu oferowany przez DFME:
generatory synchroniczne i asynchroniczne średniej i dużej mocy
silniki indukcyjne i synchroniczne dużej mocy
silniki prądu stałego dużej mocy
chwytniki, wychwytywacze i separatory elektromagnetyczne


Generatory i silniki wyprodukowane przez DFME w ostatnich 10 latach działają w najbardziej wymagających warunkach w wielu krajach świata. Poza bardzo silną pozycją rynkową w Polsce, możemy się pochwalić wieloma sukcesami dostaw na wymagające rynki Europy Zachodniej, Ameryki Północnej i Bliskiego Wschodu.

Profesjonalizm oraz doskonałe wyniki techniczne naszych maszyn, często lepsze od oczekiwań klientów, pozwoliły nam na stworzenie listy referencji, z której jesteśmy dumni.

W ponad 70-letniej historii produkcji maszyn elektrycznych we Wrocławiu działaliśmy pod różnymi nazwami i markami, w tym Dolmel (przedsiębiorstwo państwowe) i ABB Dolmel Drives (spółka zależna globalnego holdingu ABB).

Utworzony w 1947 roku Dolmel był w latach 1947-1990 prawie wyłącznym dostawcą maszyn elektrycznych dużej mocy na rynek polski. Część swojej produkcji Dolmel eksportował również do krajów byłego bloku wschodniego oraz na inne rynki.

Sama marka DFME powstała w 2003 roku w wyniku trwającego wiele lat procesu zmian własnościowych przedsiębiorstwa państwowego Dolmel. Obecnie 100% udziałów przedsiębiorstwa znajduje się w rękach inwestorów prywatnych.Jeśli jesteście Państwo zainteresowani rozpoczęciem współpracy z DFME prosimy o kontakt - e-mail: office@dfme.pl